Ekologija

Kiekvienais metais vien tik Europoje į šiukšlynus išmetama per 40 milijonų kasečių lazeriniams spausdintuvams ir apie 250 milijonų kasečių rašaliniams spausdintuvams. Viena panaudota lazerinio spausdintuvo kasetė - tai visas kilogramas atliekų, daugiausiai neyrančios plastmasės ir metalo. Įsivaizduokite, kad iš šių atliekų prikrautų geležinkelio vagonų galima suformuoti apie 8,5 km ilgio traukinį!

Vienai lazerinio spausdintuvo kasetei pagaminti reikia beveik pusketvirto litro naftos. Kiekviena pakartotinai pripildyti sugrąžinta kasetė sutaupo didžiąją dalį gamybai reikalingo kiekio. Žinoma, dalis lazerinių spausdintuvų tonerio kasečių yra susmulkinamos ir perdirbamos, kaip ir ,tarkime, kartoninės dėžės ar pakeliai, kita makulatūra. Bet ir tokiam perdirbimui reikia daug daugiau energijos, nei pakartotiniam pripildymui.

Daugelio šalių vyriausybės, matydamos kylančias ekologines problemas, skatina kasečių atnaujinimą. Kai kuriose JAV valstijose ir Vokietijoje, susirūpinus tokia padėtimi, išleisti įstatymai, kurie leidžia valstybinėms institucijoms pirkti tik tokias kasetės, kurias vėliau galima atnaujinti, o Austrija remia įmones, atnaujinačias spausdintuvų kasetes. Gamtos teršimu dėl išmetamų kasečių vertėtų rimtai susidomėti ir Lietuvoje. Visgi, kol tokių įstatymų nėra, kiekvienas turime patys priimti aplinkai ir savo sveikatai palankų sprendimą.

Sveikam gyvenimui rūpesčio gamta ir savo kaštais nepakanka - nejučia keliame klausimą ar visada spausdinimas yra saugus man ir mano aplinkiniams? Sinerta LDC kasečių užpildymui naudoja tonerį, pažymėtą Nordic Ecolabel ženklu.

Tai – skandinaviškos kokybės ženklas, nurodantis, kad dažuose, kuriuos naudosite nėra aplinkai kenksmingų bei sveikatai žalingų medžiagų.

Taigi, pildydami savo kasetes prailginate kasetės tarnavimo laiką, sutaupote spausdinimo kaštus, bei galite būti tikri, kad spausdinimo metu į aplinką nepatenka nuodingos medžiagos.

 

 

Įvyko nenumatyta klaida. Spauskite „Perkrauti“ ir atlikite operaciją iš naujo arba parašykite mums.